Na een roerige zomer, mochten we afgelopen weekend weer aantreden om te beginnen aan een nieuw seizoen. We hebben de afgelopen transferperiode toch zeer positief afgesloten. Nadat 4 spelers hebben gekozen voor het grote geld bij de welbekende club uit Quatar "FC Schei d'r mit uut", hebben we door zeer gerichte aankopen een uitgebalanceerde selectie neergezet. We verwachten veel van keeper John Paul van As en loopwonder Arnold Litjens maar zeker ook de snelheid en doelgerichtheid van Jip van Mil en Wesley Groenendijk zorgen voor de nodige versterking (lees: verjonging!!!) in de spits. Met laatstgenoemde speler zijn we nog aan het onderhandelen over de voorwaarden, zodat we hopen dat we hem over een aantal weken ook "officieel" in kunnen zetten.
Na een goede en uitgebreide voorbereiding (afgelopen donderdag bij ons enige oefenwedstrijd een 5 - 4 overwinning tegen Ut Viert behaald), zijn we er klaar voor.
8.15 uur vertrekken naar Blerick!!! Voor de meeste spelers is het zo'n 20 tot 30 jaar geleden dat men zo vroeg klaar moest staan voor een voetbalpotje. Destijds in de E-jeugd met de voetbalkleren al aan, trappelend van ongeduld. Nu met 12 man met een iets minder uitgeslapen kop, wachten tot ook Serge Holten er is.
Helaas hebben onze scouts iets minder werk afgeleverd en wisten we van tevoren niet wat we van Blerick 5 moesten verwachten. Dit bleek dus een heel goed stel voetballers (veel oud- 1e spelers van Blerick) die ons met prima combinaties aardig onder druk zette. Desalniettemin stond de organisatie erg goed bij ons. Iedereen was erg scherp en duels werden met grote regelmaat gewonnen (op zich niet bijzonder, maar onze competitie-start is in de regel iets minder scherp). Na een kwartiertje kwam Blerick toch via een prima combinatie alleen voor John Paul en werd het 1 - 0; het kon wel eens een zware pot worden!!
Echter na de 1 - 0 beten we ons nog meer vast in de duels en kwamen we er zelf ook een aantal keer prima uit, zonder echter echte kansen te creëren. Na de rust kwamen wij veel scherper uit de kleedkamer dan Blerick. Er ontstond meer dreiging in de spits en ook Jip van Mil en Rendy Beer kwamen vaker dreigend door over de vleugels. Het leverde ons een paar goede kansen op. Ongeveer een kwartier na rust kwamen we dan ook gelijk. Vrije trap van Rendy Beer werd door verdediger van Blerick prima afgewerkt; 1 - 1. Ook hierna bleven we het betere van het spel houden. Weer een kwartiertje later werd er weer uit een vrij trap gescoord. Deze keer werd deze door Jan van Haperen voorgegeven en door Ger van Berlo (who else?!) prima afgewerkt.
Zaak om deze voorsprong vast te houden en de drie puntjes mee naar huis te nemen. Helaas, paar minuten voor tijd werd buitenspelval door een speler van ons opgeheven en kon spits van Blerick eenvoudig de gelijkmaker binnentikken. Blijkbaar waren we hierdoor toch wat van slag want in de 7e minuut (!!!) blessuretijd kon Blerick zowaar de 3-2 maken. Het leek wel of de scheid hierop wachtte…..(neeee, dat zal toch niet)!?!?
Goed gevoetbald tegen een goede tegenstander, maar helaas ons zelf te weinig beloond door het nog af te geven.
Volgende week thuis tegen Sporting S.T. 2.
Groeten,
Jan


